Informace o průběhu projektu:
1. den: První den jsme vlakem vyrazili do Velkých Žernosek, odkud jsme se po Litoměřické vinařské naučné stezce vydali na vrchol Radobýl. Výstup nám komplikovalo jen ostré dopolední slunce. Z vrcholu se nám naskytl nádherný pohled na panorama Českého středohoří a Polabskou nížinu. Podobný pohled se před téměř 200 lety naskytl i K. H. Máchovi, který odsud spatřil rozsáhlý požár Litoměřic. Následný běh a pomoc při hašení podlomily jeho zdraví natolik, že po týdnu zemřel. My jsme se vydali po jeho stopách přece jen klidnějším tempem a stihli jsme i krátkou prohlídku města.
2. den: Opět vlakem, ovšem tentokrát po levém břehu Labe, jsme dojeli do Malých Žernosek. V příjemném stínu Oparenského údolí jsme začali stoupat na Lovoš. Pohodová cesta se změnila v okamžiku, kdy jsme odbočili na Císařské schody. Tento úsek dal některým výletníkům docela zabrat a na rozcestník pod Lovošem dorazili s velkou ztrátou. Vrcholový rozhled může být i lepší než ten, který se naskytl nám. Silný opar způsobil, že jsme pořádně neviděli ani nedaleký Říp. Zklamáním byla také zdejší restaurace, která měla zavřeno. Naštěstí většina z nás měla dostatečné vlastní zásoby. Pro sestup jsme zvolili zelenou turistickou značku, po které jsme dorazili na lovosické nádraží.
3. den: Tentokrát nás čekala nejdelší cesta vlakem až do Bíliny. Už na nádraží se před námi zjevila zdejší dominanta - vrch Bořeň, cíl naší dnešní cesty. Výstup na údajně největší povrchový znělcový útvar střední Evropy nepatří k nejlehčím. Někteří boj s prudkými serpentinami skutečně vzdali ještě před vrcholem. Většina z nás si však mohla užívat nádherný kruhový rozhled na okolní krajinu. Dojem kazily snad jen povrchové doly v Mostecké pánvi. Pro návrat jsme zvolili jinou trasu, která nás dovedla na nádrží Bílina - Kyselka. Zaslouženou odměnou pro nás bylo posezení ve zdejší restauraci.